Zbiorowa profilaktyka przeciw HIV


Junior Cholinex suplement diety ulotka Wellbutrin XR - 300 mg

Zbiorowa profilaktyka przeciw HIV jest niezwykle ważna, żeby uświadomić społeczeństwu skutki zakażenia tym wirusem oraz czynności zwiększające ryzyko zachorowania. Specjalne programy edukacyjne są skierowane do różnych grup wiekowych. W wielu społeczeństwach wirus HIV jest tematem tabu, przez co część osób ma mylne wyobrażenie na temat zakażenia.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie ryzyka zakażenia jest program wymiany igieł. Skierowany jest do tych osób, które dożylnie aplikują sobie narkotyki. Korzystanie z tych samych igieł, zwiększa ryzyko zakażenia. W tego rodzaju akcjach dominują przede wszystkim kraje zachodnie. Istnieją bowiem specjalne punkty, w których można otrzymać darmowe igły oraz strzykawki. Ponadto osobom uzależnionym, oferowane są darmowe terapie. Mogą uczestniczyć w wykładach, na których omawiane są wszelkie aspekty związane z zakażeniem.

W niektórych przypadkach wykonywane są badania przesiewowe. Dotyczą one np. kobiet w ciąży, u których wykryto obecność wirusa HIV. W ten sposób można podjąć odpowiednie działania, dzięki którym zmniejszy się ryzyko zakażenia noworodka. Zaobserwowano bowiem, że szybkie wykrycie zakażenia, a także odpowiednio wczesne leczenie, znacznie ogranicza rozpowszechnianie się wirusa, a tym samym mniejszą liczbę zakażonych. Ponadto w wielu punktach medycznych organizowane są bezpłatne, anonimowe badania w kierunku wirusa HIV.

Twoje szkliwo może zbadać lekarz dentysta jeśli sam wcześniej nie zauważysz objawów.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz